Cursus EPA maatwerkadvies bestaande woningen

BRL 9500-02

  • Cursus voldoet aan ISSO-eindtermen
  • Leidt op voor examen
  • Zowel maatwerk als EP-certificaat
  • Werken met veelzijdig softwarepakket
  • Voor aankomende EPA-adviseurs

Voor meer informatie over de incompany mogelijkheden verwijzen wij u graag door naar onze studieadviseur Wouter de Vries, bereikbaar via 088 – 556 05 85

Duur
1 tot 2 dagen, alleen in company-uitvoering op aanvraag, programma op maat samen te stellen


Data

Inleiding

In deze cursus wordt ingegaan op de Europese richtlijn (EPBD), het energiecertificaat en de certificering als EPA adviseur. Daarnaast wordt dieper ingegaan op een aantal onderwerpen om ook een adequaat maatwerkadvies op te kunnen stellen.

Docenten

De cursus wordt gegeven door adviseurs van Builddesk (voorheen EBM-consult) met een brede ervaring op het gebied van energie prestatie advisering in de woningbouw.

Certificaat

Aan het eind van de cursus ontvangt iedere cursist een certificaat ten behoeve van de bedrijfscertificering.

Softwarepakketten en computers

De cursus wordt ondersteund met Epact/W software, een veelzijdig softwarepakket voor Energie Prestatie
Certificering en Advisering. U heeft op dag 2 en 3 de beschikking over een computer ten behoeve van de
oefeningen.

Opbouw van de cursus

Dag 1
• EPA-methodiek - ISSO 82.1 en 82.2
• Regelgeving BRL 9500
• Klantbenadering - adviesvaardigheden
• Installatietechniek

Dag 2
• Gegevensverzameling bouwkundig
• Achtergronden energieberekening
• Demonstratie woninginvoer EPACT/W
• Casus 1: invoeren woning in EPACT/W software

Dag 3
• Energiebesparende maatregelen en consequenties
• EPA rapportage en monitoring
• Toepassen representativiteit
• Hoofdmatenmethode
• Examentraining

 

Algemene inleiding

De invoering van de EPBD (Energy Performance Building Directive) in Nederland zorgt voor een toenemende vraag naar Energieprestatie adviseurs. De Energieprestatie richtlijn komt er in het kort op neer, dat op mutatiemomenten (wisseling huurder of verkoop) van woningen en utilitaire gebouwen de eigenaar inzicht dient te geven in de energetische kwaliteit van het gebouw door middel van een energieprestatie certificaat. Vanaf 1 januari 2008 is dit verplicht geworden.

Certificering

Om certificaten te kunnen afgeven of te kunnen werken als EPA adviseur, dient een bedrijf gecertificeerd te zijn conform de Nationale Beoordelingsrichtlijn en de BRL 9500. Bedrijven kunnen zich laten certificeren voor vier diensten op het gebied van de energieprestatie van gebouwen. Twee van deze diensten betreffen het opstellen en afgeven van een energielabel (energieprestatiecertificaat). De twee andere betreffen het verstrekken van een EPA-maatwerkadvies. Maatwerkadviezen zijn vrijwillig. Een maatwerkadvies houdt rekening met de wensen en het energiegebruik van de specifieke gebruiker.

Erkenning

Voor de certificering moeten een aantal stappen doorlopen worden, zoals het volgen van een opleiding, het afleggen van een landelijk examen, het opstellen van een kwaliteitshandboek en het toelatingsonderzoek door een certificerende instelling. Deze cursus regelt enkel de stap opleiding.
Het landelijk examen wordt geregeld via het CITO (zie voor meer informatie hierover de website van KBI, Kwaliteitsborging Installatiesector, www.kbi.nl).
Onze cursussen voldoen aan de eindtermen zoals opgesteld door ISSO en vermeld op de KBI-site. De eindtermen vallen uiteen in een opleiding energieprestatiecertificaat en een uitgebreidere opleiding EPA-maatwerk advies.

Cursusmateriaal

Er worden geen ISSO publicaties of BRL’s verstrekt. Deze dient u zelf aan te schaffen via ISSO en/of KBI.

Geoplan
 
T 088 - 556 05 70  
Home > Energie en duurza...> Energielabel> EPA maatwerkadvies bes...