Cursus Duurzaam aanbesteden in de Grond-, Weg- en Waterbouw

Wat houdt een ambitie van 100% duurzaam inkopen in de GWW in?

  • Wat zijn de specifieke criteria voor de GWW?
  • Kan ik als organisatie een hoger ambitieniveau nastreven?
  • Wat zijn dan de knelpunten en kansen?
  • Hoe kan ik de eigen duurzaamheidambities van mijn organisatie integreren in mijn aanbesteding?

Duur
1 dag van 09.30 - 16.30 uur


Prijs
Cursusprijs € 745,- vrijgesteld van BTW

Data
23 apr. 2012, Utrecht

Aanleiding

Alle overheden kopen in toenemende mate duurzaam in. Voor de aanbestedingen in de grond- weg- en waterbouw (GWW) is het toepassen van de duurzaam inkopen criteria van VROM niet altijd eenvoudig. Het simpelweg toepassen van de bestaande standaardeisen sluit vaak nog niet optimaal aan bij de werkwijze en de ambities op het gebied van duurzaamheid.

Deze eendaagse cursus is gericht op het werken met duurzaamheidcriteria en het integreren van duurzaamheid in aanbestedingen, zodat overheden hun ambities op dit terrein kunnen waarmaken en optimale oplossingen worden gerealiseerd.

Doelgroep

U werkt voor een overheid en u houdt zich bezig met de aanbesteding van producten, diensten en werken in de GWW of bent beleidsmatig betrokken bij het onderwerp duurzaam inkopen in de GWW. Uw organisatie heeft zich ten doel gesteld om duurzaam in te kopen en wil op korte termijn gaan werken aan de nadere invulling hiervan of werkt hier al aan. U bent:

  • (Senior) projectleider of manager bijvoorbeeld op de afdeling Infra, verantwoordelijk voor de voorbereiding en uitvoering van GWW-projecten.
  • Leidinggevende, manager, coördinator en/of (beleids)medewerker op het terrein van duurzaamheid/klimaat/milieu/inkoop.
  • Medewerker van bedrijven in de GWW sector. Deze cursus is een kans u te verplaatsen in de overheid die uw aanbestedingen normaliter heeft beoordeeld.

Docenten

• Douwe van de Wall Bake is als adviseur duurzaamheid al geruime tijd betrokken bij de ontwikkeling van duurzame GWW en heeft ruime ervaring in het leiden van workshops met betrekking tot duurzame infrastructuur.

• Don de Mello is senior adviseur contract- en projectmanagement met een brede kennis en ruime ervaring op het gebied van uit- en aanbesteden, contracteren en risico-gestuurd beheersen van projecten.

Programma

Dag 1

Inleiding op en kaderstelling van Cradle-to-Cradle

  • Een hype is het niet
  • Duurzame ontwikkeling en Cradle to Cradle
  • Het nieuwe denken
  • Oefening: Cradle to Cradle denken

De filosofie van Cradle to Cradle

  • Be-beneficial
  • Kernbegrippen; o.a. eco-effectiviteit
  • Het Cradle to Cradle framework
  • Oefening: kernbegrippen
  • De drie principes van Cradle to Cradle
  • Uitwerking van beginselen
  • Voorbeelden

Juridische aspecten

  • Randvoorwaarden en juridische consequenties vanuit Nederlands en  Europese regelgeving
  • Wat is de juridische status van afval en grondstoffen?
  • Praktijkvoorbeelden
  • De jurisprudentie
  • Casuďstiek

Dag 2

C2C in de praktijk I

Introductie op Cradle to Cradle projecten

  • 3 niveaus van Cradle to Cradle

Subsidiemogelijkheden

  • Wat zijn de subsidiemogelijkheden voor C2C projecten?
  • Praktijkvoorbeelden

Cradle to Cradle status quo

  • Wat zijn de betrokken marktpartijen
  • Mogelijkheden voor certificering

Cradle to Cradle werkwijze   

  • Starten van Cradle to Cradle traject
  • Bepalen van ambities
  • Vaststellen van de mogelijkheden
  • Opstellen van een stappenplan
Geoplan
 
T 088 - 556 05 70  
Home > Milieu sectoren> Water> Duurzaam aanbesteden i...